Salı , Ağustos 20 2019
Anasayfa / E-TİCARET / Yeni platform, Avrupa’da sınır ötesi e-ticareti artırmak istiyor

Yeni platform, Avrupa’da sınır ötesi e-ticareti artırmak istiyor

Sınır Ötesi Ticaret, 2005 yılında Belçika e-ticaret dernek BeCommerce’in kurucu ortağı olan Carine Moitier’in yeni bir girişimidir. Bu çevrimiçi platformla, uluslararası perakendecilere Avrupa e-ticaret piyasasında daha iyi performans göstermelerini sağlamak istiyor.

Avrupa’nın sınır ötesi ticaret pazarında çok fazla potansiyel var. Geçen yıl 121 milyar avro değerinde idi ve tahminler 2022’de iki katına çıkacak, 245 milyar avro olacak.

Yeni girişim, hem online perakendecilere hem de omnichannel oyuncularına odaklanıyor ve B2C ve B2B perakendecilere yöneliktir. “Günümüzde, çevrimiçi ve çevrimdışı arasındaki çizgi ortadan kalktı. Moitier , Amazon gibi saf çevrimiçi oyuncuların bile çevrimdışı olmasına rağmen, Ikea gibi tipik çevrimdışı perakendeciler artık çevrimiçi siparişleri evde veriyor . ”Diye açıklıyor .

Perakendeciler daha iyi bilgiye ihtiyaç duyar

Perakendecilere yardımcı olmaya odaklanan çeşitli Avrupa-Avrupa dernekleri olmasına rağmen, Moitier bir tane daha yer olduğunu düşünüyor. “Birçok şirketin Avrupa faaliyetleriyle ilgili somut bilgiye ihtiyaç duyduğunu fark ettik. Örneğin, bir Avrupa etiketi, ambardan son müşteriye sipariş vermek için bir etiket var, ancak birçok perakendeci bunun olduğunu bile bilmiyor. E-gerçekleştirme, çevrimiçi ödemeler ve e-ticaret yasalarıyla ilgili her şeyi de takip edeceğiz. ”

İlk önce Batı Avrupa’ya odaklanmak

Şimdilik, proje Batı Avrupa’ya odaklanıyor ve şu anda Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, İspanya, İsveç, Birleşik Krallık ve Benelüks’te faaliyet gösteriyor.

Hakkında Fatih BALKAN

2004 yılında kurulan PlatinMarket'in kurucu ortağı. Gerçek genç girişimci. 12 yıldır e-ticaret yazılımları üreten PlatinMarket'te Genel Müdürlük görevini yapmaktadır.

Öneri

Almanya’da, küçük online mağazaların büyümesi azalıyor

Almanya’da e-ticaret geçen yıl artmaya devam etmesine rağmen, büyüme giderek en çok çevrimiçi perakendecilere kaymaktadır. Almanya’daki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir