Çarşamba , Kasım 13 2019
Anasayfa / DİĞER / XP’nin SVCHOST Hatası Düzeltiliyor

XP’nin SVCHOST Hatası Düzeltiliyor

Microsoft, geçtiğimiz ay güncelleme sonrası ortaya çıkan SVCHOST hatasını gidermek için tarih verdi. Bu ay, XP’nin çökmesine çare bulunacak.

Geçtiğimiz ay yaptığımız haberde XP’nin SVCHOST hatasını sizlere aktarmıştım. Service Pack 3 kullanan Windows XP sahiplerinin, nadiren de olsa SVCHOST dosyasının aşırı şişmesi ve işlemcinin yüzde yüzünü kullanması sebebiyle çökmelerle karşılaştığını duyurmuştum
Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki o gün yaptığımız haberde SVCHOST’u bilmediğimiz, yanlış değerlendirdiğimiz ya da virüs olabileceği konusunu atladığımız yorumlarda belirtildi. Belirttiğimiz hata bunlardan tamamiyle bağımsız, Microsoft ekibinin güncelleme ile XP’ye aktardıkları bir yazılım hatası. Bu hata yüzünden işletim sistemi kendi kendini çökertiyor.

windows-patch-promo-sdn1387268728

Microsoft yetkilisi Doug Neal, son dönemde bu hata ile ilgili raporların arttığını ve çözmek için yoğun bir şekilde çalışıldığını aktardı. Neal ayrıca tatil dönemi, yani Aralık ayının son haftası öncesi ya da sonrasında bu hatayı düzelten özel XP güncellemesi yayımlayacaklarını belirtti.
Windows XP’nin Nisan ayında sona ereceğini artık biliyoruz. Zaten Doug Neal da XP’nin artık 12 yıllık bir işletim sistemi olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini diğer Microsoft çalışanları gibi belirtmeyi ihmal etmedi

Hakkında Fatih BALKAN

2004 yılında kurulan PlatinMarket'in kurucu ortağı. Gerçek genç girişimci. 12 yıldır e-ticaret yazılımları üreten PlatinMarket'te Genel Müdürlük görevini yapmaktadır.

Öneri

Döndünüz mü Apple’ın dediğine

Döndünüz mü Apple’ın dediğine? bazı şeyleri mükemmel kılmak için özgürlüğü daraltmak lazım ki kontol edip …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir