Çarşamba , Kasım 13 2019
Anasayfa / YAZILIM / Winamp Önümüzdeki Ay Kapanıyor.

Winamp Önümüzdeki Ay Kapanıyor.

Müzik denilince akla gelen ilk yazılımlardan olan Winamp artık tarihe karışıyor. AOL, 15 yıllık Winamp yazılımını gelecek ay bitirme kararı aldı.

Bilgisayarla yeni tanıştıysanız pek bilmeyebilirsiniz (küçük bir ihtimal) ancak bilgisayar geçmişiniz biraz olsun varsa Winamp yazılımı sizin için çok şey ifade ediyor demektir. 90’lı yılların sonunda çıkan ve 2000‘lerin en çok indirilen programları arasında yer alan Winamp‘ın gelecek ay resmi olarak kepenkindireceği açıklandı. winamp1384985282 Büyük çıkış yakalayan ve bir anda en önemli medya oynatıcı yazılımı haline gelen Winamp, 2002 yılında yapımcısı Nullsoft‘un AOL‘a satılmasıyla iş gücünü artırmış ve piyasada daha aktif bir rol oynamıştı. Windows‘un yanı sıra Mac ve Android sürümleri de bulunan Winamp’ın neden bitirileceği ile ilgili ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı. 15 yıllık yazılım tarihe karışmadan önce son kez sitesine girmek ve yazılımı indirmek istiyorsanız acele etmenizde yarar var. Aralık ayının ortasında ya dasonlarına doğru Winamp‘ın sitesi kapatılarak uygulama indirilemez hale gelecek. Winamp‘ın bitmesine neden olarak iTunes gibi kompakt yazılımlar ve internetten müzik dinlemenin her geçen yıl giderek artması gösteriliyor.

Hakkında Fatih BALKAN

2004 yılında kurulan PlatinMarket'in kurucu ortağı. Gerçek genç girişimci. 12 yıldır e-ticaret yazılımları üreten PlatinMarket'te Genel Müdürlük görevini yapmaktadır.

Öneri

Döndünüz mü Apple’ın dediğine

Döndünüz mü Apple’ın dediğine? bazı şeyleri mükemmel kılmak için özgürlüğü daraltmak lazım ki kontol edip …

Bir yorum

  1. soyle bir dusundum de uzun zamand?r bilgisayardan mp3 dinlemiyordum. hem ben winamp ? hic aldatmam?st?m ?? yukleyim de gece gece bir guzellik yapay?m.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir