Salı , Eylül 17 2019
Anasayfa / İNTERNET / TTNET ile yaşadığım 22 günlük kötü macera

TTNET ile yaşadığım 22 günlük kötü macera

ttnet-logo

Değerli arkadaşlar

yeni taşındığım eve internet ve telefon hizmeti almak için başvurduğumda başlayan ve 22 günlük maceramdan aklımda kalanlardan kısaca bahsedeceğim.

Başvurunun ilk günü

Başvuruya gittiğim ttnet ofisinin ilk günü çok sıradan bir başvuru olacagını zannediyordum. Nede olsa gerekli yerlere imza atıp orada işimi bitirecektim.

Başvuru için işlem fişini alıp sıramı beklemeye başladım. Nihayet sıra bana geldi. Satış temsilcisi bayan arkadaşın önüne oturup fiber destekleyen binada oturdugum için fiber başvurumu yaptım. Herşey çok kolay olmuştu. Bayan 2-3 gün sonra bana bir sms geleceğini ve o zaman modemi almak için gelebileceğimi belirtti. Nasıl olsa 3 gün sonra internet gelecek diye eşimde bende telefondaki 4 gb internet kotalarımızı bol bol harcadık.

Hiç gelmeyen SMS

Başvurumun üzerinden 4 gün geçmesine rağmen hala bir SMS gelmedi. Bende bu adamlar unutmuşlardır. TTNET’te böyle şeyler olur ben bir gidip şubeye durumu sorayım dedim. Gitttiğimde yine ilk görüştüğüm bayana gidip durumu anlattım. Bana SMS gelmedi. Kurulum olduysa modemi alıp gideyim dedim. Bayan CRM lerini inceledikten sonra başvurunuz iptal edilmiş. Sizi aramadılar mı dedi. Bende TTNET yetkililerinin yeni bir ürün satış haricinde beni hiçbir zaman aramadıgını belirttim.

Bitmeyen incelemeler

Yetkili bayan başvuru reddinin sebebini inceleyeceği belirterek bana haber vereceğini iletti ve şubede beklememin gerekli olmadıgını söyledi. Bende bir hata olmuştur diye nasıl olsa düzeltirler deyip oradan ayrıldım.

2 gün geçtikten sonra ne arayan var ne soran. Yine şubeye gittim. Ve bayan ile yine iletişime geçtim bayan ekranda aldığı “XDSL : Servis belirtilen konumda hizmet olmadığından verilememektedir.” hatasını aldığı ekran görüntüsünü bana vererek yukarıdaki teknik arkadaşlarla görüşmem gerektiğini ve bu problemi ancak onların çözeceğini belirtti. Zira sipariş girme  ekranında Türk Telekomun Telaura CRM de sipariş girilemiyordu. Ancak binada üst kat ve alt kat dahil olmak üzere herkes internet alıyordu.

Yukarıda kurtlar vadisinden fırlamış sert abiler

Elime tutuşturulan kağıt ile asansörü bozuk binada 4 kat çıkarak soldaki kapıdan içeri girdim. Aşağıdaki bayan bu ekran görüntüsü ile size gelmemi söyledi deyince yetkili bir abiye benzeyen kişi eline kağıdı alıp baktı ve kağıdı önüme atarak bu işi biz yapamayız. İstanbul merkez tanımlama yapacak dedi. Peki problem nedir neden bu durum ile karşılaştıgımı sordugumda müşteri hizmetlerini aramamı söyledi. Üsluplarına sinirlenerek sizin burada işiniz nedir dedim ? Neredeyse üzerime saldıracaklardı. Hep bir ağızdan benimle yani müşteri ile laf dalaşına girdiler.

Müdür ile tanışmam

Teknik arkadaşların bu ukala ve saygısız tavırlarından sonra telekom müdürünün odasına girdim. Müdürün masasında Çetin Sarıkaya yazıyordu. Müdür beye durumu izah ettim. Binada herkes internet alıyor ama bende böyle bir hata çıkıyor diye belirttim. Müdür bey gerçekten çok samimi bir şekilde bir kaç kişi aradı ve bu işi çözmemiz gerektiğini belirtti. Ve nihayet bir sorun tespit edilmişti. Yeni satış yapılamadıgını ancak nakillerin orada hizmet aldıgını belirtti. Yukarıda sert abilerin olmadıgı odaya beni yönlendirdi. Orada bulunan arkadaş birtakım tanımlamalar yapıp bu işi onun yapamayacagını ve istanbula servis kaydı açtıgını belirtti. Yine evime dönmemi ve onların beni arayacagını belirtti.

Yine arayan yok

2 gün bekledikten sonra tekrar telekoma gittim. Bu arada işimden gücümdende oluyorum. Böyle böyle sorun devam ediyor dediğimde müdür ve benimle ilgilenen bayanın senelik izne çıktıgını öğrendim eyvah gelde muhattap bul.

Oradaki başka satış temsilcilerine giderek durumu izah ettim tekrar sipariş girmeyi denedik yine olmadı. o halde nakil olarak yapalım dedim. Ofisin adresini verir sonrada nakil yaparız dedim müşteriye çözüm üretirler nasılsa dedim. Bir takım telefonlardan sonra yetkili bayan artık oraya nakilde yapılamadıgını zamanında geçenin geçtiğini belirtti. Yine istanbul merkeze durumu ileteceklerini söyledi.

ADSL mi FİBER mi ?

Bina tesisatının oraya inerek T11 cihazlarını ve turuncu kabloları gördüm üzerinden Türk Telekom Fiber yazıyor. Üst komşumuza çıktım. İnternetlerini nasıl aldıklarını sordum. Nakil yaptırdıklarını ve 8 mbits adsl kullandıklarını öğrendim. Birden kafamda ışık uyandı fiberde sorun varsa bana bir süreliğine adsl de yeter dedim. Arkadaşımdan genel merkezde çalışan bir şahısın numarasını aldım. Onu aradım durumu izah ettim. Bana üst komşunun adsl kullandıgını adsl alabileceğimi bildirdi.

Tekrar şubeye giderek ADSL alayım sonra sorun çözülünce fibere geçerim dedim. Ne duyayım ! oraya adsl verilmiyor. Yalnızca fiber almak zorundasınız dediler.

Tek erişim imkanımıda elimden aldılar. Bu arada online işlem merkezindede devamlı olarak işlem geçmişimi denetliyorum acaba tekrar başvurumu yenileyen varmı diye  ama yok.

Muhattap kim ?

TTNET şubesinde kime gidersem gideyim bir türlü muhattap bulamadım. herkes birbirine durumu paslıyor oradan oraya gönderiliyorum ama işimi çözen kimse yok. Gittiğim kişiler dahili numaralarını veriyor ama ulaşana aşk olsun. Yüzlerce kez aradım 2-3 kere telefonu açan oldu. Sonra anladım ki çorlu şubesindeki personel bişey yapamıyor. Bende 444 1 444 ve 444 0 375 numaralarını aramaya başladım TTNET arayıp durumu belirttiğimde hat olaylarının teknik işlerine Türk Telekom bakıyor diye cevap aldım. Türk telekomu aradığımda TTNET bakıyor diye cevap aldım. Ama hala sorun ve çözüm ortalarda yok.

Zaman geçiyor

Haftalar geçiyordu ama ben internete bağlanamıyordum. Müdüründen, güvenliğine herkes birbirine aktardı. Ama ortada ne sorunun ne oldugunu açıklayacak ve çözümün nasıl olacağını anlatacak bir allahın kulu yoktu. Bizim müdür ve bayan satışçı yıllık izinlerini tamamladı. Tekrar müdür ile görüştüm. O iş hala olmadımı diye şaşırdı ve gerekli kişilere kızarak tekrar talimat verdi.

Sorun üstü kapalıda olsa belli olmaya başladı.

Sorunun ne oldugunu arkadaşlar sanırım müdüründe etkisi ile araştırmışlar ve bir sonuca varmışlar. Bana söylenen sizin orada port kalmamış. Port eklettiriyoruz dediler. Yine bekledik 3-5 gün.

Sorun çözülüyor mu acaba ?

Tekrar bir şube ziyaretimde bana bir port açtıklarını ve siparişi girdiklerini belirttiler. SMS gelince modemini almaya gelebilirsin dediler. 18 gün sonunda problem çözülmüştü. Ve internet alabilecektim. ve oradan hızla ayrıldım. Bu arada orada herkes ile ahbab olduk.  TTNET mağduru olarak tanımayan kalmadı.

Yine SMS yok

2 gün sonunda yine SMS gelmedi ve tekrar gittim. Zaten online işlem merkezinden baktıgımdada satış işlemi açık halde gözüküyordu. Bu sefer sipariş girildiğini ama başka bir problemin oldugu belirterek telefonlar ile iç aramalar yapıldı ve bende bitene kadar bekleyeceğim dedim. 30 DK dan sonra sipariş girildi dediler. Yine sevindim 🙂

Ve SMS Geldi.

20 Kasım 2013 te SMS saat : 15:03 te geldi. İnternet ve telefonunuz açılmıştır hayırlı olsun yazıyordu. Hemen eve gittim elektrikçi çağırıp aşağıya kadar gelmiş hattı bina tesisatına bağlattım ölçüldü biçildi işlem yapıldı. Ama çevir sesi duyamadık. Aşağıya gelen ana hattada telefon bağladıgımızda çevir sesi duyamadık.

DSL ışığı yanıyor internet ve telefon yok.

Yukarı heyecanla çıkıp modeme baktım 2 ışık yanıyor. İnternet yazan ışık yanmıyor. Telefonda çalışmıyor sadece bir dip ses var telefonda. Müşteri hizmetlerini aradım internet ve telefonunuz geldi diye sms geldi ancak bunların ikiside yok dedim. Evet buradan modeminize sinyal gitmediğini görüyoruz dediler. Arıza kaydı açtılar.

Arıza kayıtları açan açana

Akşam SMS gelmesinin üzerinden 5-6 saat geçti durum nedir diye aradıgımda doğrudan müşteri temsilcilerine ulaşmaya başladım allah allah santralinizde sorun mu var dedim bayana hayır siz bizim premium müşterimiz oldugunuz için dogrudan açıyoruz dediler. Şirkettede birçok telefon ve 4 internet kullandıgımız için herhalde premium yaptılar. Premium olduk ama her aradıgımızda annemizin kızlık soyadı TC nomuz cart – curt derken hep zaman kaybettirdiler.

Her neyse her aradıgımda sorun inceleniyor. acil oldugunu belirtiyorum gibi defalarca ticket yani destek talebi açtık. Ama sorun nedir dediğimde bir bilgi gözükmüyor dediler.

Şubeyi bastım.

Artık kavga yapmaya diye şubeye gitmeye karar verdim. Artık inanın bıktırdılar. Bu kadar kötü bir hizmet veren bir şirket nasıl olurda her yıl kar açıklayıp büyür. Anlamıyorum. Şubeye gittim ve SMS geldiği ama problem oldugunu hala telefon ve internet çalışmadıgını belirtti. Telefonunda TTNET ALO oldugu için sonradan açıldıgını söylediler. Mantıklı buldum sonuçta İP telefon gibi bir hizmet bu sabit ücret ödemiyoruz nasıl olsa. Sonra internet neden yok dediğimden yine içeride santral içinde yaşayan bir kişiye ulaştım. Durumu anlattımda size haber verilmedi mi dedi . Hönk. Her zamanki gibi hayır dedim. Sizin bina içi tesisatınızda arıza varmış buraya not düşülmüş dedi. Bende ok deyip hemen 2. kez telekomcu bir firmadan adam çağırdım. Dedim yukarıya çekilen kablonun uçları iyi çakılmamış herhalde. Adam cihazlar bağladı sorun yok dedi. Emin olalım diye ben tekrar uçları çaktırdım ama yine tel ve internet yok.

Para ve zaman kaybetmeye devam

kablo bağlamaya gelen adam DSL ışığı yanıyorsa hat var ama arızalı demektir dedi. Ben emin olalım diye modeme kullanıcı adını ve şifremi öğrenip kendim girdim. Her ne kadar telekomdaki arkadaşlar otomatik ayarlayacaktır desede bekli sorun ondandır dedim. Yine bir çözüm olmadı. Tekrar kavgaya TTNET şubesine gittim. Bu sefer biraz önceki arkadaş bana tesisatta sorun var dedi ama tesisatta sorun yokmuş dedim. Arkadaş nerede dedim o geçici buradaydı ne vardı diye başka biri çıktı ortaya. Durumu anlatırken oda sanırım lahmacununu yiyordu. Leş koku eşliğinde durumu anlattım. İçeride iş kayadan yani taşeron firmadan adamlar var geç onlara anlat dedi.

Defansta son adam mehmet

Gittiğimde gayet yoğun olan bir kişiye yönlendirdiler. Adı mehmet. Numaramı söyledim ve ekranda kırmızı işareti ben bile gördüm. Sizin bulundugunuz t11 cihazı sim kartlar nasıl bloklanıyorsa o şekilde bloklanmış bu işi istanbula yaptırabiliriz ancak dedi. Ama bişeyler deneyim dedi. 10 dk uğraştan sonra inernetin gelmiş olması lazım dedi. Ekrana baktım 2 adet yeşil bişeyler gördüm.Dedim galiba oldu. Eve gittiğimde en sonunda internet gelmişti.Modemi kapatmaya bile korkuyorum ya tekrar giderse diye 🙂  Ama telefon hala yok. Onun için acelemiz yok bekleyeceğiz. Ama burada en çok yardımcı olan müdür çetin sarıkaya ve taşeron mehmet arkadaşa teşekkür ederim.

Bişeyler olursa ekleyeceğim.

 

(GÜNCELLEME  06:12.2013 ): TTnet 3’lü pakette Telefon + Tivibu + İnternet hizmeti verilmektedir. İnterneti yukarıdaki gibi 22 günde zor aldık. Telefon ve Tivibu için defalarca arayıp, ticket açmama rağmen hala telefon ve tivibu gelmedi.

Hakkında Fatih BALKAN

2004 yılında kurulan PlatinMarket'in kurucu ortağı. Gerçek genç girişimci. 12 yıldır e-ticaret yazılımları üreten PlatinMarket'te Genel Müdürlük görevini yapmaktadır.

Öneri

Blockchain Daha Yeşil Bir Geleceğe Yardım Etmediği Taktirde, ”Anlamsız” Olacaktır

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, yine blockchain üzerine çarpıcı açıklamalarda bulundu. …

10 Yorumlar

 1. İnsan sinir krizi geçirir katil olmamak elde değil.

  • rezillik simdide benzer bir durumu ben yasiyorum SO dan bir hevesle yalin adsl e basvurduk 3 gun sonra bos port olmadigi icin isleminiz iptal redildi diye aradilar tekrar basvurduk buseffer bir hafta bekleyin dediler bekledik turk telekom’a gidin diyotlar simdide yil olmus 2015 dandik bir adsl dahi bagliyamiyotdunuz internet olmadigi icin internet uzerindeki butun islrerim coktu..

 2. Aynisi suan benim basima geliyor 1 haftadir post yok falan bekleyin mesaj gelir ne yapicaz arkadas

 3. Ttnet ülkede ilk olmasının ve uzun yıllar tek kalmasının sonucunda internet müşterilerinin % 85’ini elinde tutmaktadır. Altyapı zaten içinden doğduğu Türk telekom’dan aldığı, Türk telekomun ise ülkenin tamamını elinde tuttuğu için rakipsiz kalıyor. Haliyle onlarda vatandaşı kanırtıyorlar. Son yıllarda turkcell Superonline gibi firmalar kablo döşeyerek pazara girmeye başladı haliyle tekel olan ttnet tutuştu. Kampanyalar havada uçuşuyor. Her yere fiber çekme telaşında. 4 mbps interneti 63 tl’ye veren (+15-20 tl sabit telefon ücreti) ttnet 24mbps hızı 45 liraya vermeye başladı.
  Ayrıca interneti uydunet ile kablo tv üzerinden oldukça kaliteli ve ucuza almak mümkün fakat altyapı olarak yeterince yaygın değil. Ayrıca altyapı olan yerlerde vatandaş sistemi bilmediği için pek tercih etmiyor. Hal böyle olunca millete ttnet’in şefkatli Kucağı kalıyor. Burada bilinçli olmak gerekiyor. Ttnet’in tekeli yıkılmadan kaliteli interneti ucuza alamayız.

 4. Akliniz var ise ttnet almayin demis bazilari, inanin kimse bayilmiyor bu sahtekarlara. Ben Aydin da universite ogrencisiyim ve 4ncu yilim artik mezun olucam, ben gittigimden beri gecen surede(hala) ttnet harici bir net kullanmak mumkun degil cunku YOK. Yil 2016 Aydin da ttnet den baska altyapisi olan internet saglayicisi YOK. Superonline var sozde, o da altyapiyi ttnet den aliyor yani sadece adi degisik. Ayrica Aydin da fiber net de YOK 🙂 YİL 2016. Yeni bir eve tasindim bina 6 aylik altyapisi yok, cevresindeki butun binalarda var bunda yok. Nakil islemi sirasinda altyapi yok gelmesi 6 ayi bulabilir dediler, cok yeni bina yapilmis mis mis, valla umidim yok gelcegi konusunda bir ogrenci sehrinin icler acisi hikayesini okudunuz, saygilar

 5. Abiler bimere başvurun devlet bilsin bunların ne yaptıgını cözüme ulaşırsınız insaallah

 6. Lanet olsun Yen’i eve taşındım bana altyapı port yok denildi Ttnet müdürlüğüne gittim bugün bakalım kaç günde gelecekler gerçek den çok morelim bozuldu

 7. Temmuz 2017 ve hala aynı dert yaşıyoruz !!!

 8. Geçmiş olsun, temmuz 2017 aynıyız. Biz de Vodafone bekliyoruz. Merkez port var diyor, gelen ekipler yok diyip iptal ediyor. Daha geçen hafta döşenen fiber altyapıda nasıl port olmuyor merak ediyorum. Adsl için nakilde port yok demişlerdi. Fiber yeni döşendi diye başvurduk onda da port sorunu! Bu fiber ayrı hat değil mi? Nasıl sıfır altyapıda port sorunu oluyor?

 9. Arkadaşlar vodofon net evde intarnet almayın niye modeminiz bozulduğunda hiç yapmıyorlar en iyi si Türk telekom çok ilgileniyorlar benim şimdi ikayemi anlatayım ilk önce vodofon müşteri hizmetlerine aradik biz dedik: bizim modem bozuldu dedik müşteri hizmetler: ilk önce Türk telekom alt yapı dan gelsinler dedi bizde tamam dedik daha bir gün olmadı alt yapı dan geldiler bakriker alt yapıda bir sorun yok dedller bir daha vodofon müşteri hizmetlerini ardik biz dedik ki alt yapıda bir sorun yokmuş dedik vodofon müşteri hizmetler dedi ki o zaman biz modem arza bildlrmi yapalım dedi 2 gün içerisinde gelecekler dedi bekledik bizde 2 gün oldun ne haber yok ne ses sada yok hiç kimse gelmedi yani hep ayni şey oldu arza biddirimş yaptık gelmedi hep yani şey oldu hep ayni yani ben diyorum ki vodofondan kurtulmak için intarneti iptal edin o da para istiyor .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir