Salı , Eylül 17 2019
Anasayfa / E-TİCARET / Teknosa.com rezaleti ve e-ticaret sektörüne zararı

Teknosa.com rezaleti ve e-ticaret sektörüne zararı

Bu yazımda Türkiye’de e-ticaret kavramını büyük bir şirketin nasıl rezil ettiğini anlatmaya çalışacağım.

20 Ekim tarihinde teknosa mağazasına giderek şirketimize XBOX ONE cihazını almak istedim. Çalışan arkadaşlar cihazı getirdiğinde teknosa nın vaad ettiği forza5 + fifa2015 hediyelerinden fifa nın içinde olmadığını gördüm. ÇAlışan arkadaşlarında bir bilgisi urum ile ilgili yoktu.

Neyse kaybolmuştur dedim. Ertesi gün teknosa.com adresinden ürünü buldum ve buradan sipariş etmenin daha mantıklı olacağını düşündüm. Sonuçta sıfır ilk kutusunu açan ben olacaktım. Hemen sipariş verdim.

23 ekimde yani 3 gün sonra ürün elimize ulaştı.Bende bu süre bile artık teknosa gibi bir firma için stoktan çalışan bir firma için çok fazla ama sorunsuz şekilde geldiği için çok dert etmedik.

Kutuyu açtığımızda birde baktık ki fifa 2015 yine yok. Hemen teknosa müşteri hizmetlerini ve Aral game şirketine bir ticket açtık.

Aral game gün içerisinde arayıp o ürünler ile ilgili bir problem olduğunu ve kutu içerisine konmadığını bildirdi. Hemen oyunu teknosa ya ileteceklerini ve teknosa tarafından oyunun bize iletileceğini belirttiler.

Son 9 gündür teknosa müşteri hizmetlerini her gün arıyorum. Gönderilmesi gereken bana kutunun içerisinde çıkacağı belirtilen ürün nerede diye sorduğumda

9 gündür her gün aldığım tek cevap;

Talebiniz kategori departmanına iletilmiş cevap bekleniyor.

9 Gündür Teknosa gibi bir şirket hala sorunu çözemedi. İşin kötü tarafı 1 kişi bile konu ile ilgili bana dönmüyor.

Biz böyle bir hizmet versek e-ticaret hayatımız biter. Tekno gibi rezalet bir hizmet veren şirketler bu şartlara rağmen her yıl kar açıklamalarıda bizim ayıbımız.

SABANCI ismine güvenerek gözümüz kapalı alışveriş yapıyoruz ama hizmet kalitesinde Sabancı şirketinin sadece “SA” sı var.

İade işlemini başlatmak microsoft ve ürününe hakaret olacaktır. Çünkü cihaz ile ilgili bir şikayetim yok.

Tek derdimiz böyle büyük firmaların rezalet bir şekilde müşteri hizmetleri departmanını yürütmesi ve e-ticaret sektörüne ciddi zarar vermesidir.

İnternetten ilk defa alışveriş yapan biri olsa 9 Günde konu ile ilgili geri dönüş olmaması bu kullanıcının bir daha e-ticaret yapmamasına sebebiyet verir.

Hala çalışıyorsa ürün linki : http://www.teknosa.com/urunler/125086931/xbox-one-konsol-forza-5-fifa-15 

Ekran Resmi 2014-10-31 12.01.27

 

Düzenleme ; 05.Kasım.2014 ( 15. gün yine arayan yok)

15 gündür teknosa ekibi tarafından hiçbir şekilde aranmadım. 10 defa ben aradım. Yine bir cevap verilmedi. Sonra Microsoft tarafından arandım. Gönderdiğimiz oyunlar teknosa deposunda bulunamamış biz göndereceğiz dediler. Tamam dedim. Ertesi gün microsoft tarafından arandım. Teknosa elemanları oyunları bulmuş onlar gönderecekler dediler. Yine tamam dedim. Teknosa twitter ekibi teknoasist 2 gündür şikayetiniz ile ilgileniyoruz size geri döneceğiz şeklinde DM atıyorlar. Yine teknosa tarafından aranmadım. Bugün tekrar aradığımda gerekli kodun UPS ile tarafıma gönderildiği bilgisini aldım. Ama ben aramasam yine gönderildiğinden haberdar olamayacağım.

15 günlük problem sürecinde microsoft ve Aral game tarafından 2 kez arandım. Ama konunun muhattabı TEKNOSA tarafından 1 kez bile arayan olmadı.

Teknosa SABANCI gücü ile tedarikçilerini de müşterilerinide inanılmaz derecede zorluyor. Allah sonlarını hayır etsin. Bir daha teknosa ile fizilsel veya sanal bir ticari ilişkim olmayacak. Yaşadığım bu deneyimide her seminer ve etkinlikte anlatacağım.

Hakkında Fatih BALKAN

2004 yılında kurulan PlatinMarket'in kurucu ortağı. Gerçek genç girişimci. 12 yıldır e-ticaret yazılımları üreten PlatinMarket'te Genel Müdürlük görevini yapmaktadır.

Öneri

Almanya’da, küçük online mağazaların büyümesi azalıyor

Almanya’da e-ticaret geçen yıl artmaya devam etmesine rağmen, büyüme giderek en çok çevrimiçi perakendecilere kaymaktadır. Almanya’daki …

2 Yorumlar

 1. 3 Aylık Süreçte Teknosa Tarafından Dolandırılma Hikayem

  04.10.2014 tarihinde teknosa.com sitesinden yapılan alışverişte tvlerin kurulumu sırasında kutu icerigi eksik çıkmıştır. Üretici firma Bu ürünlerin ilk part,ler,nde uydu cihazını servisler teslim eder gibi bir bilgi vermiştir. Sonrasında ki iş yükümlülüğünü yerine getiremeyip satıcılara uydu cihazlarını göndermiş ve satışta kutu üzerine bantlanarak satışa sunulmuştur.
  iki televizyonda da uydu cihazı yoktur ve ürünlerin özlekklikleri epey kısıtlanmıstır. ürünlerde suan sadece vga girişi ve ses giriş soketi mevcuttur. herhangi bir hdmi yada scart girişi mevcut değildir.
  Ürün kutusunda tv olarak yazılsada bu ürün bilgisayar monitöründen farklı değildir.
  Yani Teknosa Bana TV satmış ancak kutudan Monitör çıkmıştır. Cihazda sadece vga girişi bulunmakta ve hdmı scart gibi standart bir tvde olan girişler yoktur.
  Üretici firmanın teknosaya teslim ettiği hdmi ve scart giriş kutusunun tarafıma teslim edilmesini 3 aydan beri bekliyorum. Bu ürün teslim edilmeyecek ise beni dolandırdığınızdan dolayı gerekli mecralarda dava açacağımı ve yaşadığım bu memnuniyetsizliği tüm sosyal mecralarda ve baslı mecralarda anlatacağımı bilmenizi isterim.
  Ayrıca bu ürürnler işime yaramadığından dolayı belki sizin işinize yarayabilir mantığı ile bir ürünü 18.01.2015 tarihinde pazar günü Cevahir Avmdeki Mağazanız önünde parçalayacağım.
  Elimde çözümsüz 1 tv daha kalmakta bu problemim aynı şekilde 01.02.2015 tarihine kadar gerçekleşmezse bu cihazıda genel merkeziniz olan sahrayıcedit teki teknosa plaza önünde aynı işlemi yapacağım.
  Ben sizden ekstra birşey istemiyorum. Sadece 3 ay önce para ödeyerek genel ihtiyacımdan dolayı aldığım ürünlerimi kullanmak istiyorum. 3 aydan beri bu ürünler duruyor ama paraları sizin hesabınızda. bana hak verirseniz umarım.
  SİPARİŞLERİM

  TarihSipariş NoFiyatİşlem
  04 Eki 2014
  223630394
  1- AXEN 32 PLUS LED/LCD MONİTOR TV + 1 Yıllı…
  1.198,00 TL
  Kapat ▲
  AXEN 32 PLUS LED/LCD MONİTOR TV + 1 Yıllık DIGITURK + FHD UYDULU
  110015278
  AXEN 32 PLUS LED/LCD MONİTOR TV + 1 Yıllık DIGITURK + FHD UYDULU
  Durum: Teslim Edildi
  Kargo Takip
  1.198,00 TL
  2X
  Teslimat Adresi

  Fatih YAVUZ

  Türkiye

 2. güzel paylaşım olmuş teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir