Çarşamba , Kasım 13 2019
Anasayfa / DONANIM / Teknoloji Devlerinin Gelir Kaynakları Neler Merak Ediyormusunuz ?

Teknoloji Devlerinin Gelir Kaynakları Neler Merak Ediyormusunuz ?

Teknoloji dünyasının seyrini etkileyen Apple, Google ve Microsoft’un, gelirlerini hangi bölümlerden elde ettiği ortaya çıktı. Bakalım değirmenin suyu nereden geliyormuş.

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden olan AppleGoogle veMicrosoft‘un gelirlerini hangi bölümlerden elde ettiği ettiğini hiç merak ettiniz mi? Zdnet sitesi teknoloji devlerinin gelirlerini hangi bölümlerinden elde ettiğini yüzdelik dilimlere ayırarak açıklayarak, bu merakları bir nebze de olsa gidermeyi amaçlıyor.

Apple, iPhone ile şahlanıyor

Dilerseniz ilk olarak Apple ile başlayalım. Steve Jobs‘ın temellerini attığıApple firması, beklendiği gibi gelirlerinin büyük bir bölümünü Maccihazlarından elde etmiyor. 2007 yılında firmanın akıllı telefon sektörüne girmesiyle parlayan iPhone cihazları, Apple‘ın gelir kaynağının %55‘ini oluşturuyor. Apple‘ın tablet sektöründe yer alan iPad cihazı ise gelir kaynaklarının %18‘ini oluşturuyor.

11391769324Apple‘ı Apple yapan Mac cihazlar ise belki de satış fiyatlarının çok yüksek olmasından dolayı firmanın %13‘lük bir gelirini oluşturuyor. iPod %2,iTunesYazlım ve servisler %9 ve aksesuarlar ise Apple‘ın %3‘lük gelir bölümünü oluşturuyor.

Hakkında Fatih BALKAN

2004 yılında kurulan PlatinMarket'in kurucu ortağı. Gerçek genç girişimci. 12 yıldır e-ticaret yazılımları üreten PlatinMarket'te Genel Müdürlük görevini yapmaktadır.

Öneri

Tesla Motors Tüm Patentlerini Kullanıma Açıyor.

Tesla Motors’un CEO’su Elon Musk, (rakipleri de dâhil) isteyen herkesin Tesla’nın elektrikli motor teknolojisini kullanabileceğini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir