Çarşamba , Haziran 26 2019
Anasayfa / E-TİCARET / Sitenizin Trafiğini Artırma Yolları

Sitenizin Trafiğini Artırma Yolları

Sitenizin Trafiğini Artırma Yolları

Sitenizin Trafiğini Artırma YollarıSitenizin Trafiğini Artırma Yolları için her e-ticaret sitesi girişimcisi daha geniş kitlelere ulaşmayı ve bu doğrultuda satışlarını ilerletmeyi hedefler. Bir e-ticaret sitesinin ziyaretçisi ne kadar fazla olursa, o kadar çok potansiyel müşteriye ulaşmış demektir. Dijital pazarlama alanında site trafiğinin yoğunluğu büyük önem taşır. Site trafiğinizi artırmak için en etkin yol elbette ki SEO’ya özen göstermektir. Fakat bu etkili olsa da her zaman tamamen yeterli değildir. Bu sebepten site trafiğinizi artırmak için izlemeniz gereken yolları sizin için derledik:

– Sosyal medya ortamında düzenlenen yarışmalar ziyaretçilerin ilgisini canlı tutar. Ücretsiz katılım ile hediye kazanma fikri, kullanıcıları cezbeder. Ödül ne kadar büyük olursa, katılım da o ölçüde artacaktır. Sosyal medyada ödüllü yarışmalar düzenlemek site trafiğinizi artırmaya yardımcı olur. Yine yarışmalar sayesinde hashtag kullanarak, yeni takipçiler elde edebilir ve sitenizin reklamını yapma fırsatı bulabilirsiniz.

– Keyifli içerikler her zaman işe yarar. Siteniz için eğlenceli içerik oluşturmak akılcı bir yöntem olacaktır. Yazı, fotoğraf, video vb. gibi paylaşılmış, komik ve eğlenceli bulunan bir içeriği ilk sunan sitelerden olmak size avantaj sağlar. Ayrıca güncel konularla bağlantılı bir içerik oluşturmak da trafiğinizde ciddi bir artış yaratır.

– Sitenize sizinle ilgili farklı bilgiler, detaylar ve ilginç bilgiler eklemeniz faydalı olur. İnsanlar bir ürün ya da hizmet satın almak istediğinde ilgi çekici içerikler ile karşılaşırsa sitenize bir daha gelmek isterler. Potansiyel müşterilerinizin sadık müşterilere dönüşmesi önemlidir. Fakat site ziyaretçilerinizin sadık ziyaretçilere dönüşmesi de sitenizin trafiğinin artması için oldukça önemlidir.

– İçeriklerinizin özgün olması her zaman ilk önceliğiniz olmalı. Sitenizin en önemli içeriği satışını yaptığı ürün ve hizmetlerdir. Fakat site içeriğini bununla sınırlı tutmamalısınız. Özgün ve kreatif içerikler yayınlamak, site trafiğini arttırmak isteyen her e-ticaret firmasının izleyeceği bir yoldur. Bu içerikler ürün tanıtımları olabilir. Ayrıca grafik, video, makale gibi herhangi bir paylaşım da işe yarar. E-ticaret siteleri için ürünün nasıl kullanıldığını anlatan içerikler ise her zaman zirvenin sahibi olan içerikler arasında gösterilmektedir.

Sitenizin Trafiğini Artırma Yolları yazımı beğendiyseniz yorum yapıp paylaşmanızı rica ederim.

Hakkında Fatih BALKAN

2004 yılında kurulan PlatinMarket'in kurucu ortağı. Gerçek genç girişimci. 12 yıldır e-ticaret yazılımları üreten PlatinMarket'te Genel Müdürlük görevini yapmaktadır.

Öneri

Almanya’da, küçük online mağazaların büyümesi azalıyor

Almanya’da e-ticaret geçen yıl artmaya devam etmesine rağmen, büyüme giderek en çok çevrimiçi perakendecilere kaymaktadır. Almanya’daki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir