Çarşamba , Kasım 13 2019
Anasayfa / DONANIM / Xbox Tasarımcılarınadan PlayStation 4 ′e Eleştiri

Xbox Tasarımcılarınadan PlayStation 4 ′e Eleştiri

Oyuncuların genel olarak PlayStation 4′e bakış açısı basittir. Kendisi televizyon ekranınıza çeşitli servisler ve daha da önemlisi oyunları getiren siyah bir kutudur. Cihaza başka bir bakış açısı ise tasarımı açısından olabilir ki, Microsoft’un ilk oyun konsolu Xbox’ı tasarlayan stüdyonun çalışanları tam da bu bakış açısına sahip insanlar olsa gerek.

PlayStation 4
PlayStation 4

John Mabry ve Roger Jackson adlı tasarımcılar PlayStation 4 ′ü inceleyerek eriyen görüntüsü ve genel tasarımı hakkında yorumlarda bulundu. Tasarımcıların eleştirilerinden yalnızca konsol değil, yeni kontrolör DualShock 4 de nasibini aldı.

Yeni kontrolör DualShock 4′ün tutuş konusunda iyi hisettirdiğini ve önceki sürümüne benzemediğini belirten Mabry ve Jackson, genel tasarımın orijinal DualShock serisinden pek farklı olmamasına rağmen genişleyen kontrolörün yeni tasarımının ideal hale geldiğini belirtmiş. Arka tarafta daha önce hiçbir kontrolörde görülmeyen kaplamalar sayesinde harika bir tutuş hissine sahip olduğunun tekrar altını çizmişler. Son olarak DualShock 3′ü bir oyuncak gibi olması nedeniyle eleştirerek, PlayStation 4′ün tasarımı hakkında konuşmuşlar.

Cihazın eğimli ve daha doğru anlatmak gerekirse yana kayan görüntüsünün tasarım açısından güzel bir yenilik olduğunu ama evinizde TV’nin altında duran tüm cihazlar düzken, PlayStation 4′ün böyle durmasının saçma sapan bir görüntü oluşturacağını söylemişler. Açıkcası PlayStation 4′ün eğimli tasarımının diğer cihazların yanındayken daha kolay ayrıştırılabilmesine yol açtığını ve çok mantıklı bir tasarım hamlesi olduğunu düşünüyoruz.

Son olarak açılı duruşun kabloların girişlerini sakladığını ve kablo takmanın çok zor olacağını belirtmişler. Bu da oldukça anlamsız bir iddia olabilir çünkü elinizdeki kabloyu nereye takmanız gerektiğini bildiğiniz sürece sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

Hakkında Fatih BALKAN

2004 yılında kurulan PlatinMarket'in kurucu ortağı. Gerçek genç girişimci. 12 yıldır e-ticaret yazılımları üreten PlatinMarket'te Genel Müdürlük görevini yapmaktadır.

Öneri

Tesla Motors Tüm Patentlerini Kullanıma Açıyor.

Tesla Motors’un CEO’su Elon Musk, (rakipleri de dâhil) isteyen herkesin Tesla’nın elektrikli motor teknolojisini kullanabileceğini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir