Pazartesi , Mayıs 21 2018
Home / E-TİCARET / PlatinMarket Hakkında

PlatinMarket Hakkında

Türkiye’de e-ticaret sektörünün kurulması ve gelişmesi yönünde atılan adımlarda öncü firmalardan olan şirketimiz, kurulduğu 2004 yılından bu yana sürekli gelişen bilişim teknolojisine paralel olarak yürüttüğü araştırma geliştirme çalışmaları, PlatinMarket markası ile sunduğu e-ticaret yazılımı, özel projelerle gerçekleştirilen e-ticaret entegrasyon ve modüllerini gerçekleştirerek 2016 yılında Türkiye’nin en değerli 500 Bilişim firmasının listelendiği BİLİŞİM 500 şirketleri arasında yer almıştır.

Firmamızın kurulduğu dönemde, Türkiye’de yeni yeni filizlenen ve toplum içerisinde tüketiciye yönelik avantajları fark edilmeye başlayan e-ticaret sektörü, gelişen teknoloji, yeni ödeme altyapıları, kargo hizmetlerinin gelişmesi ve de en önemlisi olan Türkiye’de bu sektörün oluşmasını sağlayan başta firmamız ve sektörün kurucusu -bir elin parmağını geçmeyecek sayıdaki- diğer değerli firmalarla oluşmaya başladı.

E-ticaret sektörüne PlatinMarket markasıyla dahil olduğu dönemde, girişimciler için ciddi maliyetler oluşturan, tamamlayıcı fonksiyonlar olan ödeme ve kargo altyapılarının yetersiz olduğu e-ticaret sektörüne daha fazla girişimciyi katmak ve mevcut zorlukları azaltıp, girişimci için maliyetleri düşürerek daha fazla şirketin ekonomik ve zahmetsizce e-ticaret yapmaya başlamasına olanak sağlamak amacını güden şirketimiz, kendi bünyesinde çalışan yazılım uzmanlarının tarafından sıfırdan yazılan e-ticaret yazılım sistemi ile şu an kadar 4000 müşteriye e-ticaret hizmet ve desteği sunmuştur.

2004 yılından bu yana toplam üç makro, yüzlerce mikro güncellemelerle toplam 26 farklı e-ticaret paketini piyasaya süren şirketimiz, e-ticaret yazılımlarına ek olarak özel tasarım çalışmaları, ek entegrasyon yazılımları, özel yazılım projeleri, SEO optimizasyon çalışmaları, e-ticaret ve sosyal medya reklam çalışmaları gibi çalışmalar da yürütmektedir.

Şirketimiz, üç farklı lokasyonda bulunan ofislerinde, e-ticaret ile ilgili haftalık seminerler ile e-ticaret hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere e-ticaret briefleri sunarak yeni girişimcileri sektöre yönlendirmektedir.

Üniversiteler ve Ticaret Sanayi Odaları bünyesinde düzenlediği seminerler ve sempozyumlarla e-ticaret, sanal mağazacılık, reklam ve e-pazarlama konularında sosyal sorumluluk görevini de icra eden şirketimiz, son büyük seminerinde dünya devi Google şirketinin temsilcilerini Çorlu’da misafir etti.

Türkiye’de ödeme altyapılarının e-ticaret sistemleri ile entegre çalışmalarına da öncelik eden şirketimiz, PayU, TurkPos, Papara, iPara, HepsiPay, Iyzico, BKM, PayNet, Telpa, Segment gibi ödeme altyapıları ile ortak çalışmalar gerçekleştirmiş, bu ödeme altyapılarını sisteme entegre etmiştir.

E-ticaret girişimcilerine sunduğu yüzlerce tedarikçi entegrasyonu ile bu sektörede lider olan firmamız, N11, Gitti&Gidiyor, Sanalpazar, Hepsi Burada gibi ünlü pazaryeri siteleri ile ortak çalışmalar yapmışlardır.

Tüm bu proje ve araştırma geliştirme çalışmaları dışında bünyesinde bulunduğumuz Namık Kemal Üniversitesi Teknopark üyesi olarak sektörde ve girişimciler nezdinde güvenilirliğimiz ve itibarımız bir kat daha artmıştır.

Teknopark üyesi olarak Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden stajyer kabulleri, mezunlarından ise personel kabulleri yolu ile gerekli insan kaynakları desteği sağlanırken, tarafımıza sunulan Ar-Ge desteğiyle yeni projeler ve çalışmalar için önemli adımlar atılmış ve önemli projeler gerçekleştirilmiştir.

 

 

 

About Fatih BALKAN

2004 yılında kurulan PlatinMarket'in kurucu ortağı. Gerçek genç girişimci. 12 yıldır e-ticaret yazılımları üreten PlatinMarket'te Genel Müdürlük görevini yapmaktadır.

Öneri

E-Ticaret İşinizi Google İle Büyütün Semineri Gerçekleştirdik.

E-ticaret İşinizi Google ile Büyütün 13 Nisan Cuma günü PlatinMarket müşterilerine özel gerçekleştirdiğimiz  Tüketici ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.