Pazartesi , Mayıs 21 2018
Home / E-TİCARET / ÖTV ve KDV indirimleri e-ticarette alışverişi yüzde 35’e kadar artırdı

ÖTV ve KDV indirimleri e-ticarette alışverişi yüzde 35’e kadar artırdı

Bakanlar Kurulu’nun kararıyla gerçekleşen ve 30 Nisan’a kadar geçerli olacak ÖTV ve KDV indirimleri, uygulamaya girdiği ilk haftadan itibaren satışları olumlu yönde etkiledi. GittiGidiyor’un satışlarında yüzde 35’e varan artış yaşanmasını sağlayan indirim uygulaması tüketiciler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Beyaz eşya ve elektrikli ev aletlerinde yüzde 6,7 oranında uygulanan ÖTV’nin sıfırlanması, mobilyada da KDV’nin yüzde 18’den yüzde 8’e çekilmesi ile ürün fiyatları daha avantajlı hale geldi. GittiGidiyor’un Genel Müdürü Öget Kantarcı ise satışları büyük oranda etkileyen bu uygulama hakkında “Halihazırda devam eden kampanyalar kadar vergi düzenlemesinin de satışlara olumlu etkisini gözlemliyoruz. Bu durum, önümüzdeki dönemde söz konusu etkinin daha da artacağıyla ilgili önemli bir sinyal.” diyerek indirim etkisinin ilerleyen zamanlarda süreceğinin altını çizdi.

 

Kaynak: Eticaretçağı Dergisi

About Fatih BALKAN

2004 yılında kurulan PlatinMarket'in kurucu ortağı. Gerçek genç girişimci. 12 yıldır e-ticaret yazılımları üreten PlatinMarket'te Genel Müdürlük görevini yapmaktadır.

Öneri

E-Ticaret İşinizi Google İle Büyütün Semineri Gerçekleştirdik.

E-ticaret İşinizi Google ile Büyütün 13 Nisan Cuma günü PlatinMarket müşterilerine özel gerçekleştirdiğimiz  Tüketici ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.