Çarşamba , Kasım 13 2019
Anasayfa / E-TİCARET / Facebook Etkileşiminizi Artırma Yolları

Facebook Etkileşiminizi Artırma Yolları

Facebook Etkileşiminizi Artırma YollarıFacebook Etkileşiminizi Artırma Yolları konusunu bu kez ele alacağız.  E-ticaret dünyası arkasına internetin devasa gücünü alarak ilerliyor. İnternette yayılmanın yolu ise sosyal medya pazarlamasında başarılı olmaktan geçiyor. Pek çok girişimci farklı yollar ararken, sosyal medya da belli başlı mecralar göze çarpıyor. Bu sitelerde etkileşim sağlamak gerçekten özveri isteyen bir süreç. Sosyal medyanın en etkin mecralarından biri olan Facebook’ta etkileşiminizi artırmak ise oldukça önemli. Çünkü algoritmalar sürekli olarak değişiyor ve sayfanızdan verim almanız giderek güçleşiyor. Facebook etkileşiminizi artırma yollarını sizler için derledik…

Facebook Etkileşiminizi Artırma Yolları

– Facebook gönderilerinizin zamanını doğru ayarlamalısınız. Çünkü hedef kitlenizin yoğun olduğu saatler oldukça değerlidir. Etkileşimlerinizi artırmak adına zamanlamaya dikkat etmeniz gerekir. Bunun için de Facebook İstatikleri sayfanıza girerek hedef kitlenizin en aktif olduğu zamanları inceleyebilirsiniz.

– Algoritmalar sürekli değişiyor demiştik… Bu değişikliklerin yakından takipçisi olmalısınız. Tabii iyice anlamak için araştırmalar da yapmalısınız. Yayınladığınız içeriklerin daha çok kişiye ulaşabilmesi için bu oldukça önemli. Çünkü Facebook gönderilerinizi yüzde 10 gibi küçük bir bölüme ulaştırıyor. Organik erişiminizi artırmak için etkileşimlerinizin artması gerek.

– Facebook metin ve görsel desteğinin yanı sıra video içerikleri de destekliyor. Özellikle son zamanlarda Youtube ile kızışan rekabet de bu durumu körüklüyor. Facebook kendi bünyesine eklenen videolara daha fazla değer veriyor. Siz de bu yöntemden faydalanmak için hizmet ya da ürün videolarınızı direkt olarak Facebook sayfanızdan paylaşabilirsiniz. Bu sayede video içeriklerinizin etkileşimi artacaktır.

– Facebook etkileşiminizi artırmak zaman isteyebilir. Bu zamanı hızlandırmak için Facebook reklamlarından faydalanabilirsiniz. Çünkü sürekli olarak viral içerik üretmek oldukça zorlu bir iştir. Tam da bu sebeple reklamlara yönelerek doğru anahtar kelimeler kullanmak, hedef kitlenize ulaşmak için fayda sağlar.

– Facebook kuralları her geçen gün değişim gösteriyor. ‘Embed’ olayı da bu durumlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Facebook, görsel ya da link paylaşımları yerine bu linklerin embed edilmesini tercih ediyor. Embed, yani içeri gömülme işlemi sayesinde Facebook otomatik olarak bir metni ya da görseli çekiyor. Bu sayede embed etme işlemi tamamlanmış oluyor.

Facebook Etkileşiminizi Artırma Yolları yazımız hakkında görüşlerinizi yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Hakkında Fatih BALKAN

2004 yılında kurulan PlatinMarket'in kurucu ortağı. Gerçek genç girişimci. 12 yıldır e-ticaret yazılımları üreten PlatinMarket'te Genel Müdürlük görevini yapmaktadır.

Öneri

Mobil E-Ticaret Hızla Artıyor.

2019 Ocak ayında We Are Social’ın yaptığı araştırmadan elde edilen verilere göre Türkiye’de 82,4 milyonluk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir