Pazartesi , Mayıs 21 2018
Home / GENEL / Etkili Bir Pazarlama Planı Nasıl Hazırlanır

Etkili Bir Pazarlama Planı Nasıl Hazırlanır

Etkili Bir Pazarlama Planı Nasıl Hazırlanır konulu yazım ile karşınızdayım.

Etkili Bir Pazarlama Planı Nasıl Hazırlanır

Dünya hızlıca değişirken ticaret de yerinde saymayarak yükselişini sürdürüyor. Bu değişiklikler ise doğru kullanıldığında şirketlere olumlu puan olarak geri dönüyor. Çünkü dünyanın değişimi müşteri alışkanlıklarında da farklılık yaratıyor ve bu düzene ayak uydurabilen firmalar ayakta kalıyor. Tüketici alışkanlıklarına uyum sağlayamayan e ticaret firmaları ise tarihin tozlu raflarında yerini alıyor.

E-ticaret firmanız hangi ölçekte olursa olsun yeni dünyaya ayak uydurmanız ciddi bir önem taşıyor. Zira e-ticaret sitelerinin sayısı giderek artarken genişleyen rekabet ortamı ile baş etmek oldukça zor… Peki kızışan e-ticaret rekabetinde etkili bir pazarlama planı nasıl hazırlanır? Pazarlama planı iş sisteminizde dengeleri nasıl değiştirir? İşte bunların cevabı…

Etkili Bir Pazarlama Planı Nasıl Hazırlanır?

– Yeni teknolojilerin yakın takipçisi olun. E-ticaret sitenizde en önemli amacınız hedef kitlenize ulaşmaktır. Onların dahil olduğu trendleri yakalamanız ve kapsayıcı olmanız işlerinizde olumlu etkiler yaratır. Ancak trendleri zamanında yakalamanız da o trendlerin eskimemesi açısından oldukça değerlidir. Yeniliklere kapılarını açan bir e-ticaret firması olursanız, kullanıcılarınız pek çok deneyimi ilk kez sizin aracılığınız ile yaşayabilir. Bu da ciddi bir reklam avantajını sizler için doğurur.

 – Tüketicilerin içeriklerinize müdahale etmesine izin verin. Çünkü günümüzde tüketiciler araştırarak, sorgulayarak ve kıyaslayarak satın alma konusunda son derece uzman… Hatta pek çok kişi farklı kullanıcıların deneyimlerine de başvuruyor.

Tüm bunların toplamı ise satın alma alışkanlıklarını ortaya çıkarıyor. Tam da bu noktada kitlenizle etkileşime geçerek sitenize katkıda bulunmalarını sağlayabilirsiniz. Sitenizin değerini artıracak yorumlar, motive edici paylaşımlar ya da olumlu içeriğe sahip söylemler gücünüzü artırır. Bu sayede pazarlama planınızın büyük bir kısmı tamamlanmış olur.

– Daima planlı bir strateji ile ilerleyin. E-ticaret dünyasına adım atarken nasıl bir içerik pazarlama yöntemi izleyeceğinizi belirleyin. Doğru bir başlangıç ile geniş kitlelere ulaşmanız mümkündür.

Ürünlerinizi blog, video ya da bültenler gibi farklı içeriklerle yansıtabilirsiniz. Bunların hepsini kullansanız bile belli bir yöntem ile ortak pazarlama yöntemi oluşturmanız faydalı olacaktır. Bu sayede hangi ürünlerin ilgi görüp hangilerinin değer kaybettiğini de geri dönüşler sayesinde kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Etkili Bir Pazarlama Planı Nasıl Hazırlanır konulu yazıma destek için paylaşımlarınızı bekliyorum.

About Fatih BALKAN

2004 yılında kurulan PlatinMarket'in kurucu ortağı. Gerçek genç girişimci. 12 yıldır e-ticaret yazılımları üreten PlatinMarket'te Genel Müdürlük görevini yapmaktadır.

Öneri

E-Ticaret İşinizi Google İle Büyütün Semineri Gerçekleştirdik.

E-ticaret İşinizi Google ile Büyütün 13 Nisan Cuma günü PlatinMarket müşterilerine özel gerçekleştirdiğimiz  Tüketici ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.