Pazartesi , Mayıs 21 2018
Home / E-TİCARET / Eticaret İçin Vlog Sahibi Olmanın Faydaları

Eticaret İçin Vlog Sahibi Olmanın Faydaları

Eticaret İçin Vlog Sahibi Olmanın Faydaları yazımız ile karşınızdayız.

EticaretEticaret dünyası geliştikçe vlog sahibi olmanın faydaları da artıyor. Çünkü sosyal medya, e-ticaret dünyasında büyük önem kazanıyor. Kullanıcı davranışları değiştikçe, internetin kullanım şekli de değişiklik gösteriyor. Vlog sahibi olmanın faydaları üzerine düşünen girişimciler, hızlıca çalışmalara koyuluyor. Çünkü sosyal medya, tüketiciler üzerinde sandığınızdan daha fazla etkili. Hâl böyle olunca, vlog sahibi olmak için belli bir donanıma sahip olabilmek gerekiyor. Peki vlog sahibi olmanın faydaları tam olarak nelerdir? Sizler için derledik…

Eticaret İçin Vlog Sahibi Olmanın Faydaları

– Her girişimci markasının bilinirliğini artırmak ister. Bunun yolu ise tüketicilerin duygularına hitap etmekten geçer. Son yıllarda pek çok video içerik üretilerek tüketicilerin heyecanlanması ya da şaşırtılması sağlanıyor. Video içeriklerin etkileşim oranı yükseldikçe, konu edilen markanın da tanınırlık seviyesi artış gösteriyor. Markanızı yeni kitlelere duyurmak vlog sahibi olmanın faydalarından biridir.

– Ünlü vlogger’lar tüketicilerin oldukça ilgisini çekiyor. Bu isimlerle ortaklaşa yapılan videolar, direkt olarak tüketiciyi cezbediyor. Komik, duygusal ya da şaşırtıcı videolar tasarlarken işin uzmanından yardım almak en akılcı çözüm. Çünkü Youtube ya da Vimeo gibi mecralarda yayıncılık yapan kişiler, vlog dünyasına daha etkin biçimde hakim oluyor. Eticaret te vlog sahibi olurken, başlangıç aşamasında tanınmış vlogger’larla anlaşma sağlamak markanız açısından fayda sağlar.

E ticaret te vlog sahibi olmak tüketicilerle aranızda samimi bir dil oluşmasını sağlar. Çünkü tıpkı yazılı içerikler gibi görsel içerikler de doğru yerden yakalanırsa zirveye oynayabilir. Komik içerikler kitlenizin paylaşımda bulunmasına etki edebilir. Duygusal içerikler, markanızın samimi bir imaja bürünmesini sağlar. Şaşırtıcı içerikler ise, insanlar arasında markanızdan bahsedilmesine yardımcı olur.

E ticaret te vlog sahibi olmanın bir başka faydası ise, sosyal medya etkileşiminizin artışıdır. Vlog içerikleriniz popüler hale geldikçe sosyal medyada daha çok paylaşılmaya başlar. Bu sayede videolarınız daha fazla kişi tarafından görülebilir hale gelir. Tüketicilerinizin çevresi potansiyel kitleniz olmaya adaydır. Oluşturduğunuz vlog içerikleri ile hedef kitlenizi daha da genişletebilirsiniz. Özellikle Facebook’ta paylaşılan video içerikler; beğeni, yorum ve paylaşım gibi çeşitli etkileşimlere maruz kalmaktadır. Bu da daha fazla kişi tarafından keşfedilmenizi sağlar.

Eticaret İçin Vlog Sahibi Olmanın Faydaları yazımızı beğendiyseniz lütfen yorum ve paylaşımlarınızda renk katınız.

About Fatih BALKAN

2004 yılında kurulan PlatinMarket'in kurucu ortağı. Gerçek genç girişimci. 12 yıldır e-ticaret yazılımları üreten PlatinMarket'te Genel Müdürlük görevini yapmaktadır.

Öneri

E-Ticaret İşinizi Google İle Büyütün Semineri Gerçekleştirdik.

E-ticaret İşinizi Google ile Büyütün 13 Nisan Cuma günü PlatinMarket müşterilerine özel gerçekleştirdiğimiz  Tüketici ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.