Çarşamba , Kasım 13 2019
Anasayfa / OYUN / Electronic Arts’tan Xbox One İtirafı

Electronic Arts’tan Xbox One İtirafı

Oyun dünyasının en önemli firmalarından biri olarak gösterilen Electronic Arts’ın yetkili isimlerinden Peter Moore, Xbox One’ın oyun satışlarına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz senenin son çeyreğinde piyasaya sürülen yeni nesil konsollarPlayStation 4 ve Xbox One oyun severlerin yoğun ilgisine maruz kalmıştı.

PlayStation 4‘ün daha başarılı bir satış grafiği yakaladığı yeni nesilde, oyunsatışlarında da Sony‘nin Microsoft‘un önünde olduğu ortaya çıktı.

Konu hakkında konuşan Electronic Arts‘ın yetkili ismi Peter Moore, PlayStation 4‘te ki oyun satışlarının PlayStation 3‘e oranla daha iyi olduğunu belirtti. Moore, aynı durumun Xbox One için geçerli olmadığını söyleyerek, çıkış dönemleri itibariyle Xbox 360‘ın, Xbox One‘dan daha fazlaoyun sattığını hatırlattı.

Tabi ki Moore‘un bu açıklamaları sadece Amerika‘yı kapsayan bir söylem. Fakat Xbox One‘ın en güçlü olduğu ülkede bile böyle bir grafik çizdiğini göz önüne aldığımızda, tüm dünya genelinde ortaya çıkacak olan tablonun da pek farklı olmayacağını düşünebiliriz.

Hakkında Fatih BALKAN

2004 yılında kurulan PlatinMarket'in kurucu ortağı. Gerçek genç girişimci. 12 yıldır e-ticaret yazılımları üreten PlatinMarket'te Genel Müdürlük görevini yapmaktadır.

Öneri

Xbox Tasarımcılarınadan PlayStation 4 ′e Eleştiri

Oyuncuların genel olarak PlayStation 4′e bakış açısı basittir. Kendisi televizyon ekranınıza çeşitli servisler ve daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir