Pazartesi , Ocak 20 2020
Anasayfa / E-TİCARET / Commercetools genişleme için 14 milyon € yatırım yapıyor

Commercetools genişleme için 14 milyon € yatırım yapıyor

Almanya merkezli e-ticaret yazılımı sağlayıcısı Commercetools, uluslararası büyüme ve gelişime 17 milyon dolar (14.45 milyon Euro) yatırım yapacak. Yazılım şirketi Asya-Pasifik bölgesinde daha da genişlemek istiyor, ancak aynı zamanda İngiltere, Benelüks, İskandinavya ve Kuzey Amerika’ya da odaklanacak.

Milyonlarca Euro ile Commercetools, global hizmetlerini genişletmek ve teknolojisini geliştirmek ve geliştirmek istiyor. Şirket ayrıca Londra ve Singapur için planlanan yeni ofisler ile destek ve operasyonel hizmetlerini daha da genişletecek.

Commercetools, Gartner tarafından dijital ticaret platformları hakkında bir raporda ‘vizyoner’ olarak derecelendirilmiştir. CEO ve kurucu direktör Dirk Hoerig, “Bu defne üzerinde durmak istemiyoruz” diyor. “2006 yılında Commercetools’un kurulmasından bu yana, ekibimiz ve ortaklarımız, hızla gelişen bir pazarda e-ticareti mümkün olduğunca müşterilerimiz için basit ve esnek hale getirme konusunda tutkulu bir şekilde çalışıyor.”

REWE, kendi e-ticaret teklifleri için Commercetools’u kullanıyor
Commercetools, 2014 yılında çeşitli süpermarket zincirleri ve otel markalarının sahibi olan Almanya’dan büyük bir perakende ve turizm grubu olan REWE Group tarafından satın alındı . Grup, e-ticaret yazılımı sağlayıcısının gelişimi ile gurur duyduğunu belirtti. “Commercetools, modern perakende şirketleri için bulut tabanlı e-ticaret yazılımlarında pazar lideri olmayı hedefliyor” diyor REWE Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jan Kunath. “Onları destekliyoruz ve kendi e-ticaret tekliflerimizin daha da geliştirilmesi için Commercetools teknolojisine güveniyoruz.”

Hakkında Fatih BALKAN

2004 yılında kurulan PlatinMarket'in kurucu ortağı. Gerçek genç girişimci. 12 yıldır e-ticaret yazılımları üreten PlatinMarket'te Genel Müdürlük görevini yapmaktadır.

Öneri

Mobil E-Ticaret Hızla Artıyor.

2019 Ocak ayında We Are Social’ın yaptığı araştırmadan elde edilen verilere göre Türkiye’de 82,4 milyonluk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir