Çarşamba , Kasım 13 2019
Anasayfa / İNTERNET / Bakanların Sosyal Medya Karnesi Yayınlandı.

Bakanların Sosyal Medya Karnesi Yayınlandı.

Bakanların Sosyal Medya Karnesi

T.C Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü, siyasetçilerin sosyal medya kullanımlarını inceleyen raporunu yayınladıe-ticaret-sepeti. Bakanlar Kurulu üyelerinin en aktif olduğu sosyal medya kanallarıTwitter ve Facebook olarak öne çıkarken YouTube ve Instagramgibi platformları da yavaş yavaş benimsedikleri göze çarpıyor.

Türkiye’de 12 milyona yakın Twitter, 33 milyon Facebook kullanıcısı olduğu biliniyor. Bu bakımdan sosyal ağların en yoğun kullanıldığı ülkelerden biri olan Türkiye’de siyasetçiler de sosyal medyayı bir iletişim aracı olarak sıklıkla kullanıyor. Başbakanlık’ın son sunduğu veriler de Türk siyasetçilerinin sosyal medya karnesini gözler önüne seriyor.

Siyasetci-Sosyal-Medya

Twitter’da 3,5 milyon, Facebook’ta ise 2,5 milyonu aşkın takipçisi bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan en fazla takipçiye sahip siyasetçi olarak öne çıkarken Erdoğan’ın Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube kanallarının hepsinde resmi hesabı olduğu dikkat çekiyor. Erdoğan haricinde her dört mecrada yer alan diğer bakanlar ise Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve İçişleri Bakanı Muammer Güler olarak sıralanıyor.

Hakkında Fatih BALKAN

2004 yılında kurulan PlatinMarket'in kurucu ortağı. Gerçek genç girişimci. 12 yıldır e-ticaret yazılımları üreten PlatinMarket'te Genel Müdürlük görevini yapmaktadır.

Öneri

Blockchain Daha Yeşil Bir Geleceğe Yardım Etmediği Taktirde, ”Anlamsız” Olacaktır

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, yine blockchain üzerine çarpıcı açıklamalarda bulundu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir