Çarşamba , Haziran 26 2019
Anasayfa / DONANIM / Apple ve Samsung Barış Yapacak Mı ?

Apple ve Samsung Barış Yapacak Mı ?

Uzun süredir patent konusunda davalık olan Apple ve Samsung, son duruşma öncesi barış arayışlarını sürdürüyor. İki dev firmanın tepe yöneticisi Şubat ayı çıkmadan anlaşma sağlayabilir.

Apple ve Samsung arasında 2011 yılından beri devam eden patent davalarında yeni bir umut doğdu. Mart ayındaki son karar duruşmasından önce taraflar anlaşmazlıkları çözmek için bir kez daha masaya oturacak. Şirketleri temsilen tepe yöneticilerin bir araya geleceği arabuluculuk görüşmelerinde her iki şirketin hukukçularının da yer alacağı belirtiliyor.

samsung-vs-apple2

19 Şubat Kritik

Apple CEO‘su Tim Cook ve Samsung CEO‘su Oh-Hyun Kwon el sıkışabilirse uzlaşmanın Şubat ayı çıkmadan sağlanabileceği belirtiliyor.ABD’nin Kalifornia eyaletinde görülecek davalarda kritik tarih ise 19 Şubat. İki dev şirketin bu tarihe kadar görüşmelerini gerçekleştirmesi ve sonuçlarını mahkemeye bildirmesi gerekiyor.

Her iki firma daha önce de dava konusu olan sorunları çözmek için masaya oturmuş ancak uzlaşma sağlayamamştı. Bakalım iki rakip firma arasındaki barış arayışı nasıl sonuçlanacak?

Hakkında Fatih BALKAN

2004 yılında kurulan PlatinMarket'in kurucu ortağı. Gerçek genç girişimci. 12 yıldır e-ticaret yazılımları üreten PlatinMarket'te Genel Müdürlük görevini yapmaktadır.

Öneri

Blockchain Daha Yeşil Bir Geleceğe Yardım Etmediği Taktirde, ”Anlamsız” Olacaktır

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, yine blockchain üzerine çarpıcı açıklamalarda bulundu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir