Çarşamba , Kasım 13 2019
Anasayfa / GENEL / Apple, Twitter’ı Analiz Eden Topsy ’i Satın Aldı

Apple, Twitter’ı Analiz Eden Topsy ’i Satın Aldı

logo-appleTeknoloji devi Apple, Twitter ölçümlemeye odaklanan Topsy’i satın aldı. Ayrıntıları haberimizin devamında sizlerle paylaşıyoruz.

Twitter analizine odaklanan Topsy’i bünyesine katan Apple, The Wall Street Journal’ın haberine göre 200 milyon dolardan fazla bir ücret karşılığında bu şirketi satın aldı. Apple’ın Topsy’i uygulama mağazasındaki sıralamalar için kullanabileceği konuşuluyor. Yine de Apple’ın bu satın almayı neden yaptığı ile ilgili kesin bir bilgi yok. Apple, Topsy’i iTunes’ta popüler olma ihtimali olan şarkıları öne çıkarmak için de kullanabilir.

Twitter’ın onaylı iş ortakları arasında yer alan Topsy, Twitter üzerindeki tweet’ler ile ilgili analiz hizmeti veriyor ve bazı istatistikler sunuyor. 2007 yılında kurulan Topsy, kurulduğu günden beri toplam 30 milyon dolar yatırım almıştı.

Diğer bir yandan Topsy, bu satın almanın ardından Pro üyelik alımlarını durdurdu.

Hakkında Fatih BALKAN

2004 yılında kurulan PlatinMarket'in kurucu ortağı. Gerçek genç girişimci. 12 yıldır e-ticaret yazılımları üreten PlatinMarket'te Genel Müdürlük görevini yapmaktadır.

Öneri

Blockchain Daha Yeşil Bir Geleceğe Yardım Etmediği Taktirde, ”Anlamsız” Olacaktır

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, yine blockchain üzerine çarpıcı açıklamalarda bulundu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir